Україна молода, число 117 за 16.08.2013

Україна молода, число 117  за 16.08.2013


Пенсія — під радянським гербом
Україна досі не врегулювала питання соціального захисту політв’язнів і репресованих

 

Христина ІНЖУВАТОВА   

 

Всеукраїнське товариство політв’язнів і репресованих укотре звернулося до влади з проханням врегулювати соціальні питання, пов’язанні з пенсійним забезпеченням репресованих. Відповідне звернення ухвалено на XI Всеукраїнському з’їзді товариства у Львові. Участь у його роботі взяли представники з 22 областей України. Крім підбиття підсумків і обрання голови товариства, багато говорили про те, що закон про політв’язнів і досі не ухвалено. Пенсію так і нараховують за законом, що був проголосований ще під радянським гербом. Єдиний закон, який міг би врегулювати ті питання, подавав ще Президент Ющенко, проте в другому читанні він так і не пройшов. А тим часом людей, що боролись і постраждали за українську незалежність, з кожним роком стає дедалі менше. За останні три роки лише на Тернопільщині політичних в’язнів та репресованих поменшало більш ніж на тисячу осіб.

Делегати з’їзду обурюються, що на шість їхніх звернень до влади за три роки так ніхто і не відповів. «На превеликий жаль, ми пишемо звернення, але відповідей не отримуємо, — коментує «УМ» Петро Франко, голова Товариства політичних в’язнів та репресованих. — Ми зверталися в Кабмін, до Голови Верховної Ради, до Президента, але... До прикладу, чому не визнають героїв УПА? Думка однієї партії не може відображати думки всього народу. Також ми зверталися, коли Степана Бандеру та Романа Шухевича механічно позбавили звань Героїв України. Ми вже з рахунку збилися, скільки разів намагалися звернути увагу на малолітніх політичних в’язнів. Лише на Львівщині таких — 3200 осіб, котрих засуджували до таборів і навіть розстрілу. Ніхто про тих дітей не говорить, владі байдуже».

       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України