На захист інформаційного простору України

                                                                                       Президентові України Петру Порошенку.
                                                                       Голові Верховної Ради України Андрію Парубію.
                                                                       Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману.


                                                                                        Заява

                                             Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів і репресованих

                                                        на захист інформаційного простору України

      Інформаційний простір держави є засобом формування політичної орієнтації, поведінки та патріотизму населення і є фактором формування єдності та національної безпеки. Однак сьогодні інформаційний простір України де-факто не є національним і українським, його заполонили чужі українській національній ідеї мова та ідеологія. Огульне роздержавлення ЗМІ призвело до значної втрати державою важелів інформаційного забезпечення населення країни. Лише незначну частку каналів ЗМІ контролює держава, решту захопили олігархічні клани та окремі власники, і деякі з них формують світогляд та політичну поведінку населення в руслі, що суперечить інтересам української держави і народу. Більшість газет, журналів, радіо і телебачення працюють в російськомовному режимі, закріплюючи русифікаторську політику московсько-російського імперіалізму та його нинішнього агресивного «рускава міра». За це спецслужби Росії доплачують редакторам і власникам значні кошти. Таке становище в інформаційному полі України неприпустиме, воно загрожує безпеці держави і народу.

     Керівництвом ТРК і роздавачами частот прийнята диверсійна, шкідлива для українського народу й держави концепція дискретності інформаційного поля України, її розпорошення на окремі частоти окремих районів та містечок. Знищується єдина система інформаційного забезпечення і створюється проміжна система інформацій та зв’язків, до створення якої причетні чужі до українського народу елементи. Для українця побачити українські телеканали, почути українське державне радіо – першу і другу програми та канал «Культура» - стало проблемою, тому що великі території України опинилися без українського радіо- і телепокриття. FМ-частот позбавлені всі прикордонні з Росією східні, а також південні області України, цілеспрямовано нищиться мережа проводового радіо.

      Інформаційний простір держави фактично знаходиться в руках олігархів, які не є толерантними до української держави, мови, культури, традицій. З їх подачі та оплачуваних ними журналістів і медіа-чиновників медіа-простір України заповнений негативізмом, критиканством, гіпертрофованими повідомленнями про катастрофи, вбивства, аварії і всілякі інші страшилки. Все це спрямовано на те, щоб виробити в населення негативне ставлення до Української держави, Української справи, Української перспективи. Негативний внесок у це паплюження вносять різного роду «опозиційні» народні депутати, які відверто і безвідповідально зловживають демократичними нормами і свободою слова, ігнорують свої обов’язки і відповідальність за країну, своїм словоблудством впихаючи в голови людей негативне ставлення до держави. Це – руйнація держави під гаслами «свободи слова», «ліберальної демократії», «плюралізму думок» чи інших гасел, які не наповнені реальним національним контекстом. Штучно створюється враження наявності в країні анархії, неорганізованості, нестабільності, некерованості, відсутності єдності, порядку, позитивних змін, реформ, надій на майбутнє тощо. Все це шкодить країні і подає поживу ворожим до України силам в Росії, дезорієнтує наших друзів за кордоном, штучно створює масову недовіру населення до влади, і все це – в умовах військової агресії проти нашої країни.

      У 2011 році інформаційному простору України було завдано великого удару – прихватизацією оточенням Януковича системи Державного телефонного зв’язку «Укртелеком» зі штучно приліпленим до нього державним проводовим радіо, яке здавна забезпечувало інформацією і оповіщенням населення на випадок військової загрози чи надзвичайних ситуацій. «Укртелеком» і проводове радіо повинні бути повернуті у власність і під контроль держави, а проповідників збереження цього становища як явних агентів олігархів та російського ФСБ слід усунути з керівних структур Держтеле- та радіочастот. Ми маємо не просити-умовляти олігархів поступитися ефірним часом на користь україномовного продукту, а волею держави і народу зобов’язати та примусити їх рахуватися з тим, що згідно з переписом 2001 р. 85% населення визнали себе українцями і з них понад 78% назвали своєю рідною мовою українську. Маємо примусити їх працювати на інтереси української держави, а не «рускава міра», який вони так охоче нав’язують українцям. Вони бойкотують законодавчі вимоги збільшення частки україномовного контенту або ж симулюють їх виконання: на телевізійні канали виставляються начебто нові й зроблені в Україна українські фільми, але перегляньте їх і ви переконаєтеся, що там або зовсім не звучить українська мова, або тільки в устах негативних персонажів.

      Ми вважаємо, що необхідно терміново навести лад і встановити жорсткий державний і громадський контроль за діяльністю усіх ланок системи інформаційного простору, зокрема за розподілами частот. Необхідно надати центральним теле- і радіо каналам частот, необхідних для покриття всієї території України. Росією проти України ведеться інтенсивна гібридна війна - військова, інформаційна, ідеологічна, торгівельно-економічна, енергетична. Інформація – це ефективна гілка влади, це потужна зброя і механізм впливу на політичні настрої і поведінку людей. Отож, всі інформаційні ресурси влада зобов’язана спрямовувати на досягнення нашої перемоги, а не на гендлярсько-шахрайське збагачення олігархів.

      Ми вітаємо започатковані Революцією Гідності зміни, зокрема введення Міністерства інформації, появу молодих патріотичних журналістів. Але то є лише невеликою частиною роботи, яку ще слід здійснити, аби вичистити авгієві стайні теперішнього українського медіа-простору від фарисеїв, гендлярів, шахраїв та інших ворогів – агентури «рускава міра» та переорієнтувати цю життєво важливу сферу на інтереси держави і народу.
     
      Описане вище становище, у якому опинився наш інформаційний простір, Всеукраїнське товариство політв’язнів і репресованих вважає небезпечним і вимагає від Президента, Уряду й Верховної Ради України:
     1. Припинити роздержавлення ЗМІ і повернути у власність держави і народу украдений-прихватизований «Укртелеком» і штучно приєднане до нього проводове радіо.
     2. Вжити необхідних організаційних, правових і матеріально-технічних заходів для повернення у власність та під контроль держави, відновлення і розгортання роботи проводового радіо, за допомогою якого органи влади повинні мати змогу прямого зв’язку з народом, приходити в кожний дім українця, нести йому українську правду, забезпечувати оповіщенням на випадок військової, пожежної, екологічної та інших загроз.
     3. Надати в першочерговому порядку загальноукраїнським державним теле- радіоканалам частоти, необхідні для забезпечення повного покриття ними всієї території України, в тому числі FМ-частотами. В першу чергу необхідно здійснити це для всіх прикордонних з Росією областей та південних областей, особливо - для зони АТО.
     4. Як першочергову державну потребу забезпечити державні, центральні та обласні ТРК оптимальним бюджетним фінансуванням, аби уберегти їх від спокуси підкупу олігархами.
     5. Для забезпечення громадянам свободи слова та практичної можливості проведення в медіа України систематичної інформаційно-просвітницької роботи по формуванню державницької патріотичної позиції населення та військово-патріотичного виховання молоді не менше 1/3 трансляційного часу всіх приватних і державних ТРК надавати для виступів українських патріотично-громадських організацій, творчих спілок, видатних діячів національної ідеї, державності та культури, забезпечити патріотичним силам України доступ до інформаційного простору України, до всіх ЗМІ, приватних і державних.
      6. Зобов’язати всі засоби масової інформації на території України, як приватні так і державні, центральні та регіональні, вести не менш 85% свого трансляційного часу та друкованих площ державною українською мовою, відповідно до процентного складу титульної нації українців; орієнтувати їх на обов’язкове ведення трансляційних передач та публікацій в дусі українського патріотизму.

    Прийнято на XII З’їзді (зборі) Всеукраїнського Товариства політичних в’язнів і репресованих,
    м. Київ, 20 серпня 2016 р.

        Голова Всеукраїнського Товариства
       політичних в’язнів і репресованих                                                                    

                                                                                                                      О.В.Сокульська

       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України