БібліотекаБатьківське світло: (сімейні спогади) 

Автор: К.Глухівська, Г.Глухівська, О.Палій, Л.Кузишин 
Видавництво імені Олени Теліги
Рік: 2002
Кількість сторінок:  224

Завантажити книгу
  Опис:
У формі родинних спогадів розповідається про долю непересічної людини, посла до польського Сейму Гілярія Тарнавського, який за важких умов польської окупації Галичини боровся за незалежну Україну і загинув у 1941 році, закатований енкаведистами у перші роки більшовицької окупації. Також ми дізнаємося, що сталося з репресованою сім’єю Г.Тарнавського, які випробування і злигодні вона пережила у місцях вивезення. Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією української національно-визвольної боротьби на західноукраїнських землях.
 
 


По ньому плакав дзвін

Автор: Шаблій Дарія. 
Видавництво імені Олени Теліги
Рік: 2008 
Кількість сторінок:  140

Завантажити книгу
  Опис:
Ця невелика за обсягом книга розповідає про життя і діяльність репресованого більшовицькою владою у 1940 році політичного діяча Галичини, посла (депутата) від бойківських регіонів краю до Польського Сейму Гілярія (Іларіона) Тарнавського (1888 – 1941 рр.). Його ім’я донедавна було несправедливо забутим і абсолютно невідомим широкому загалу. Вперше про нього згадано в «Енциклопедії українознавства» (Львів, 2000, том 8, С. 3133) кількома рядками, та ще й з деякими неточностями (рік народження – переплутано, а дату смерті не вказано, бо вона стала відомою лише у 2000 році). Книга розрахована на широке коло читачів, яких цікавить історія національно-визвольних змагань на теренах Галичини у 20-40-их роках ХХ століття. 
 
 


Боротьба за державу Україну триває
(із матеріалів судового процесу)


Автор: Наталка Осьмак. 
Київ
Рік: 2011 
Кількість сторінок:  66
Фото на обкладинці із архіву газети «Україна молода»

Завантажити книгу
  Опис:
Не так давно Україну сколихнула хвиля «донецьких» судових процесів з приводу визнання незаконними указів Президента України Віктора Ющенка про присвоєння звання Герой України Степанові Бандері та Романові Шухевичу. А тепер ця хвиля докотилася до Києва, і в столич- них судових інстанціях вирішується «доля» не лише цих двох прези- дентських указів, а й іншого Указу — «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».  
 
 
 
 
Скарбниця моєї душі

Автор: Марко Зацькований
З-12 Скарбниця моєї душі: Поєзії. – Чугуїв,
III тисячоліття
Рік: 2001
Кількість сторінок: 72

Ця книжка видана за кошти її упорядника
Івана Гнатюка й письменниці Лесі Храпливої
Упорядник, автор вступного слова
та редактор Іван Гнатюк

Завантажити книгу
   
 
  Опис:
Книжка Трохима Шинкарука, що взяв собі псевдонім Марко Зацькований, – це передсмертна віршована сповідь незламного політв’язня, який промучився в радянських концтаборах понад 30 років і був розстріляний в 1981 році.
Всі вірши написані в останні роки його неволі: в Центральній Владимирській закритій в’язниці та в таборах на Донеччині,– з попередніх років, правдоподібно, не збереглися. Читаючи книжку Трохима Шинкарука, схилимо голови перед його світлою пам’ятью і самопожертовною боротьбою за волю України…
       
 
  Промінь з Одеси

Автор: Олекса Різників

Одеса
Рік: 2015
Кількість сторінок: 43

Завантажити книгу
   
 
  Опис:
Поема Олекси Різниківа.
"... 2 серпня 1998 року Ніна Строката-Караванська пішла у кращі світи. Смерть Ніни Антонівни сколихнула душу мою, дала поштовх до написання цієї поеми, присвяченої її пам'яті. Назва 'Промінь з Одеси' навіяна рядками з вірша Святослава Караванського 'Травневий акорд' присвяченого дружині..."
       
 

Хто зараз на сайті?

На даний момент 18 гостей на сайті

       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України