Звернення 1

           

Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих
04071 м. Київ-71  вул. Хорива 18/10   а/с №17

Президентові України П.О. Порошенку
Голові Верховної Ради України А.В.Парубію
Прем’єр - міністрові України В.Б.ГройсмануШановні керівники нашої держави!

20 серпня 2016 року у Києві відбувся ХІІ З’їзд Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих. З’їздом було прийнято наступне звернення.

В Україні не приділяється достатньої уваги вивченню історії свого народу в період Другої світової війни. Останні події у Польщі та одностороннє рішення Польського Сейму стосовно Волинських подій 1943 року вказують на те, що ми відстаємо від своїх сусідів, наші історики і дипломати завжди запізнюються.

Ми пам’ятаємо, які кривди завдала польська влада українському народові у ХХ столітті: це - Ризький договір 1921 року, який зруйнував УНР, полонізація українських шкіл, пацифікація українців у 1930-1931 роках, концтабір «Береза Картузька», операція «Вісла» і багато інших. Але ми вважаємо, що сьогодні політикам недоцільно повертатися до цих подій. Ми стурбовані тим, що Польський Сейм знову повертається до Волинських подій, вважаючи їх геноцидом проти польського народу.

10 років тому глава польського уряду Лех Качинський та Президент України Віктор Ющенко відвідали місця трагічних Волинських подій і заявили про взаємне вибачення та прощення за невинні жертви обох наших народів. Ідею примирення наших народів визнали ієрархи Української греко-католицької церкви та голови епископату польської католицької церкви.

Цінуємо те, що польська державна влада сьогодні є одним із основних наших союзників та адвокатів, які допомагають Україні реформуватись до Європейських структур. Ми переконані, що незалежна й міцна Україна, об’єднавшись із сильною Польщею стануть гарантами потужного економічного та культурного розвитку і стабільності у Східній Європі.

У зв’язку з викладеним, звертаємось до вас з проханням створити у кожній області філії Інституту національної пам’яті для опрацювання та видання на державному рівні матеріалів про національно-визвольну боротьбу українців у ХХ столітті і в сучасній гібридній війні, яку розв’язала теперішня московська держава проти України.

Голова ВТПВіР                           

О.В.Сокульська       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України