Звернення 2

Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих
04071 м. Київ-71  вул. Хорива 18/10   а/с №17

Президентові України П.О. Порошенку
Голові Верховної Ради України А.В.Парубію
Прем’єр - міністрові України В.Б.ГройсмануШановні керівники нашої держави!

20 серпня 2016 року у Києві відбувся ХІІ З’їзд Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих. З’їздом було прийнято наступне звернення.

Ми, колишні політв’язні і репресовані, які у 20-му столітті впродовж багатьох років боролися за українську державу, пройшли через складні допити у відділах НКВД і КДБ, були засуджені на великі терміни покарання і відправлені на каторжні роботи в Сибір і Заполяр’я. За рабську працю на «будовах комунізму» не отримували ніяких зарплат і у складних умовах табірного життя боролися проти імперії зла.

Ми були серед організаторів масових повстань в таборах ГУЛАГу: Норильську, Воркуті, Кенгірі, Джезкангані, Колимі та інших, чим внесли свій вклад в розвал більшовицької імперії. Більшість з нас загинули у таборах, а ті, хто повернулись, сьогодні вже люди похилого віку, яким понад 85 років, хворі і немічні, що потребують опіки і коштів на лікування.

На жаль,  українська держава забула про нас та залишила на вимирання. Закон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» був прийнятий ще до прийняття Конституції України і 25 років не коригувався, він економічно та морально застарів і на сьогодні не виконується в повному обсязі. Політв’язні та репресовані не отримують пільги, передбачені ст. 6 цього Закону: про позачергове забезпечення житлом, одержання пільгових путівок для санаторно-курортного лікування, надання 50% знижок на ліки, безкоштовний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту.

У вересні 2015 року за ініціативою Громадської ради при Мінсоцполітики України в Одеській обласній раді відбувся круглий стіл голів обласних комісій з питань поновлення прав реабілітованих на тему «Соціальне забезпечення та правовий захист в Україні громадян, репресованих за часів радянської влади». Також у травні 2016 року у комітеті у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Верховної Ради України відбулось обговорення змін до даного Закону. Було вказано на недоліки існуючого Закону, напрацьовано пропозиції щодо його покращення, в тому числі про пільги реабілітованим за ст. 3 цього Закону, а також про визнання і надання пільг дітям реабілітованих батьків та інші пропозиції.

Але до сьогодні ніяких результатів ми не бачимо. Чекаємо позитивного вирішення наболілих питань соціального захисту борців за волю України та їхніх дітей.

Голова ВТПВіР                           

О.В.Сокульська


        Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України