Привітання

       

Прес-служба Президента України

Вітання членам Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих
із 25-ю річницею від дня заснування товариства

Дорогі друзі!

Вітаю вас із 25-ю річницею від дня заснування Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих - громадської організації, що об'єднує справжніх патріотів України, мужніх борців за її свободу та незалежність.

Ваш життєвий подвиг є взірцем незламності, жертовності та відданості Українському народу. Ви з честю витримали всі випробування, вистояли й перемогли комуністичний режим, зробили вагомий внесок у справу національного відродження.

Ви й сьогодні особистим прикладом надихаєте співвітчизників бути гідними громадянами своєї країни, утверджувати демократичні завоювання, відстоювати суверенітет і територіальну цілісність держави.

Сердечно вам дякую.

Бажаю міцного здоров'я, щастя й наснаги.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО


 Шановні члени Всеукраїнського товариства політичних вязнів і репресованих!

            Провід Товариства сердечно вітає Вас з 23-ою річницею Незалежності України і 25-ою річницею від дня утворення   нашого Товариства.

           Наше Товариство об’єднує політв’язнів і репресованих радянської доби, які у часи російсько-радянської окупації України  вели боротьбу з окупаційним режимом, будучи бійцями легендарної УПА або їй всіляко явно і неявно допомагаючи чи публічно      виявляючи свою незгоду з цим режимом різними способами і пропагуючи ідею боротьби за самостійну незалежну Україну.

        Каральні органи режиму – НКВД, КДБ, прокуратура та ін. -  жорстоко придушували найменші паростки незгоди з офіційним    курсом і всіх, хто виявляв непокору чи кого вони запідозрювали в націоналізмі, фізично знищували або запроторювали   на довгі роки  до тюрем чи на сибірські заслання.

        Багато борців загинули, а ті, хто вижили, перетерпівши всі муки, мріяли дожити до того часу, коли постане Незалежна Українська Держава. І дочекались: у 1991 році розвалилася ненависна радянська імперія – СРСР – і на її руїнах постала незалежна Україна, поруч інших, нині незалежних і до нас дружних держав – Литви, Латвії, Естонії, Молдавії, Грузії та інших.

          25-у річницю Товариства ми відзначаємо одночасно з 23-ою річницею Незалежності України.

         Наше святкування  відбувається   у  непростий  час. Росія,  взявши на себе  роль спадкоємця радянської імперії,  в останні роки
  за керівництва новоявленого імператора В. Путіна все агресивніше прикладає зусилля до її відродження.  Уже тривалий час  вона веде проти України неоголошену війну: анексувала нашу Автономну Республіку Крим, фінансує і забезпечує найсучаснішою, у т.ч. важкою, зброєю терористів і сепаратистів Сходу України і засилає туди через контрольовану сепаратистами ділянку кордону загони своїх спецслужб і найманців, систематично обстрілює із своєї території з використанням установок залпового вогню «Град» наші прикордонні підрозділи.

         Український народ, як і в часи утворення УПА, піднявся на боротьбу. Воскресла і розбудовується, гартується у боях  з терористами, сепаратистами і загонами російських спецслужб і найманців Українська армія, що була фактично знищена попереднім президентом і російським запроданцем В. Януковичем та його зграєю, іменованою Партією регіонів.

        Утворено бойові загони народу – Національну гвардію і Добровольчі батальйони, які жертовно, як колись УПА, воюють з ворогом.

        Ми упевнені, що ворог буде подоланий, будуть знищені чи викинуті за межі України чужі ворожі сили та свої запроданці,   і Україна стане на шлях відновлення і відбудови. Ми упевнені, що у цьому нам допоможуть демократичні сили Заходу – Сполучені Штати Америки, Канада, і, особливо, Європейський Союз, до членства у якому ми прагнемо.

        Хай живе омріяна нашими дідами і батьками Україна, за яку були покладені у минулому численні людські жертви і за яку
   нині віддають життя її найкращі сини і доньки!

        Слава Україні!
        Героям слава!

                                                 Провід Всеукраїнського товариства політичних вязнів і репресованих
Голові Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих
Франкові Петру Михайловичу

 

                            Шановний і дорогий Петре Михайловичу!

       Провід Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих вітає Вас у день Вашого славного ювілею – 80-річчя від дня народження. Ми гордимося тим, що Товариство очолюєте Ви – дослідник, письменник, головний редактор першого в Україні семитомного видання життєписів, споминів та нарисів учасників національно-визвольної боротьби «У боротьбі за волю України», автор  праць «Криваві сліди Золотого вересня 1939–1941 рр.», «Нескорене юнацтво», «Репресоване духовенство УГКЦ»,  численних біографічних буклетів-довідок про видатних духовних, наукових та військових діячів України, фундаментальної праці про Петра Франка - сина видатного українського письменника Івана Франка та багатьох інших творів.

        Ми горді тим, що за Вашою ініціативою було виготовлено і встановлено у Львові художньо-меморіальні таблиці Ю. Липі, Р. Сушку, П. Франку, Й. Сліпому, Р. Шухевичу, Є. Коновальцю, митрополиту Андрею Шептицькому. Ви були серед ініціаторів відновлення 38 поля Українських Січових Стрільців та воїнів УПА на Янівському цвинтарі у Львові і засновником 76 поля учасників національно-визвольної боротьби на Личаківському цвинтарі, членом Фонду спорудження у Львові пам'ятників Степанові Бандері та Романові Шухевичу  і членом оргкомітету по спорудженню пам'ятника митрополиту Шептицькому.

         Ми пам’ятаємо, що саме Ви домоглися визнання малолітніх політичних в'язнів та репресованих та прийняття у 2009 р.  ухвали Львівської обласної ради про надання пільг для дітей, які були народжені на засланні в Сибіру.

        Українська держава відзначила Вашу подвижницьку діяльність - Ви є кавалером Ордену Свободи, Орденів «За заслуги» 1, 2 і 3 ступенів.

        У  день Вашого ювілею ми бажаємо Вам міцного здоровя і натхнення на подальшу громадсько-політичну працю.

       Многая Вам і благая літа!

                       Провід Всеукраїнського товариства політичних вязнів і репресованих

                       3 липня 2014 р.Щоб підняти настрій, послухаймо маленьких діточок  (викличте це посилання)

:

http://expres.ua/video/2014/04/09/104741-shahtarskomu-misti-dity-stayut-patriotamy-yaselСВЯТКОВЕ ПРИВІТАННЯ
Проводу Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих з нагоди Великого Свята Воскресіння Христа

Дорогі побратими - члени Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих!

Прийміть від Проводу Товариства вітання з нагоди світлого свята - Воскресіння Христа!

Детальніше...

       Адреси організацій Ви зможете
       знайти у розділі "Обласні Організації".
 
       За додатковою інформацією пишіть на:
       info@repressed.org.ua 

       

Наш архів

Громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (біля 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).

Додаткова інформація

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України